Gdzie ta wiosna chciałoby się rzec? W takich chwilach niezastąpiony jest kominek kaflowy i zdrowe ciepło, którego jest najlepszym źródłem.
Jedna z naszych ostatnich realizacji tego typu kominka z paleniskiem z narożną szybą. Idealnie sprawdzi się we wnętrzach, gdzie przestrzeń jest ograniczona. Chłodne, deszczowe wiosenne wieczory nam nie straszne 

Kolejna z naszych realizacji to biały piec kaflowy wykonany z gładkich kafli Kafel-Kar w kolorze arktyczna biel połysk. Zastosowaliśmy palenisko stalowo-szamotowe czeskiego producenta Romotop – seria Dynamic – o wzmocnionym korpusie z wykorzystaniem stali Cortena. O prawidłowy przebieg procesu spalania dba sterownik Tatarek.

Pieco-kominek na bazie paleniska zduńskiego Brunner Grundoffen. Piec został wykonany w technice hypokaustum, dzięki czemu nie było konieczności montowania kratek nawiewnych i wywiewnych. Bryła kominka promieniuje ciepłem przez kilkanaście godzin. Zastosowaliśmy tutaj palenisko szamotowe oraz kanały dymowo-grzewcze (odzysk ciepła ze spalin)
Ściany kominka zdobią płytki ceramiczne, ręcznie formowane, typu koronka.

Nasza najnowsza realizacja kominka na bazie wkładu stalowo-szamotowego Brunner Kompakt Kamin 51/67 w obudowie kaflowej wykonanej z ceramiki Kafel-Kar – kafle typu ogarki.

Jedna z naszych marcowych realizacji to powstały we współpracy z projektantem wnętrz piec kaflowy w białej kolorystyce z ceramiki Grochowski. Inwestorowi zależało by zajmował jak najmniej miejsca oraz był komfortowy w użytkowaniu. Zastosowaliśmy tutaj wysokiej jakości wkład stalowo-szamotowy Romotop Dynamic. Palenisko wykonane z dodatkiem stali cortena, wyposażone jest w podwójną szybę minimalizującą emisję ciepła do pomieszczenia oraz magnetytowe krążki Mammoth o wysokiej zdolności magazynowania ciepła. Dodatkowo proces spalania reguluje sterownik.

Realizacja: okolice Krakowa

 

Komfortowy w użytkowaniu piec kaflowy, którego dodatkowym atutem jest ładna wizja ognia. Ponadczasowa ceramika w białej kolorystyce idealnie komponuje się z przestronnym wnętrzem.
Lokalizacja: okolice Krakowa.

Jedna z naszych ostatnich realizacji kaflowych. Piec secesyjny z ceramiki Kafel-Kar.
Lokalizacja: okolice Krakowa.

Piec kaflowy na bazie paleniska zduńskiego Brunner Grundoffen. Kafle w kolorystyce czarny połysk. Panoramiczny kształt drzwiczek zapewnia piękną wizję ognia. Zastosowana masa akumulacyjna oddaje ciepło jeszcze przez kilkanaście godzin po wygaśnięciu paleniska.

Gustowny okrągły piec kaflowy na bazie wkładu z półokrągłym przeszkleniem. Kafle typu Kapliczka pochodzące z polskiej kaflarni KARAT. Smaczku dodają dodatki w tym specjalnie malowany kogut w centralnej części pieca.

Stylowo urządzone wnętrze salonu pięknie komponuje się z naszym kominkiem. Kafle mają w sobie coś niezwykłego, kojarzą się z ciepłem, bliskością, z „babciną” kuchnią… Są ponadczasowe!

Dla każdego miłośnika stylowych pieców kaflowych, który z różnych przyczyn nie może mieć tradycyjnego kominka polecamy zastosowanie wkładu na biopaliwo. Główne zalety brak konieczności posiadania komina, brak dymu, przy zachowaniu wizji prawdziwego ognia…

Najnowsza realizacja z białych kafli – nowoczesne palenisko HKD Brunner w tradycyjnym kaflowym wydaniu.

W prezentowanym piecu zastosowaliśmy masę akumulującą ciepło o wadze ok. 830 kg oraz sterowanie procesem spalania przy użyciu technologii EAS.

Powyższe rozwiązania optymalizują proces spalania, dzięki czemu codzienne palenie w kominku ogranicza się jedynie do dołożenia drewna – resztę wykona za nas sterownik a my możemy cieszyć się widokiem pięknie płonącego ognia bez efektu przegrzania salonu.

Niezwykłej urody PIEC SECESYJNY wykonany z ceramiki Kafel-Kar.

Klasyczne kafle w kolorze arktycznej bieli, nowoczesne palenisko stalowo-szamotowe z ładną wizją ognia to idealne połączenie, które doskonale sprawdzi się w długie, zimowe wieczory… Jeszcze tylko kubek aromatycznej kawy lub ulubionej herbaty i telewizor może nie istnieć…

Elegancki, prosty piec kaflowy z efektownym zdobieniem w postaci korony na jego zwieńczeniu. Palenisko piecowe, które wytwarza temperaturę nawet do 900-1000 st. C podłączone jest do wymiennika akumulacyjnego o dużej masie. Dzięki temu zgromadzone ciepło jest oddawane do pomieszczenia jeszcze przez kilkanaście godzin po wygaśnięciu ognia i ogrzewa salon o powierzchni ok. 80m2.

Kominek kaflowy w nieco bardziej nowoczesnej formie. Stylowy kominek z ceramiki w kolorze białym doda elegancji każdemu wnętrzu.

Kominek w formie pieca kaflowego w kolorze zielonym doda przytulności każdemu wnętrzu. Duża wizja ognia i ładnie skomponowana bryła pieca.

Okrągły piec kaflowy dobrze sprawdzi się w nowoczesnych wnętrzach. Ociepli atmosferę, doda charakteru będąc mocnym akcentem kolorystycznym. Co więcej, piec łączy zalety kominka z zaletami tradycyjnego pieca kaflowego. W trakcie palenia nagrzewa się i promieniuje łagodnym, zdrowym ciepłem nawet do 10 godzin później. Polecamy!

Elegancki, prosty pieco-kominek wykonany z ceramiki w białym kolorze. Palenisko stalowo-szamotowe z podpiętą masą akumulacyjną to doskonałe rozwiązanie, jeśli chcemy ogrzewać swój dom kominkiem. Warto zastosować wtedy sterownik, który będzie precyzyjnie regulował proces spalania i da nam pewność, że maksymalnie wykorzystamy energię cieplną wytworzoną w trakcie spalania drewna.

Stylowy piec kaflowy z nagrzewającą się ławeczką… Palenisko piecowe, które wytwarza temperaturę nawet do 900-1000 st. C podłączone jest do wymiennika akumulacyjnego o dużej masie. Dzięki temu zgromadzone ciepło jest oddawane do pomieszczenia oraz systemu DGP jeszcze przez kilkanaście godzin po wygaśnięciu ognia.

Pieco-kominek (wewnątrz zastosowaliśmy ceramiczny wymiennik ciepła podłączony do wkładu piecowego Brunner) z kafli wielkogabarytowych i funkcjonalną ławeczką. Bryła kominka wykonana z płyt ceramicznych – nagrzewających się i oddających ciepło do pomieszczenia jeszcze przez kilka godzin po wygaśnięciu ognia. Palenisko piecowe – Brunner H.K.D 2.2 to najlepsze urządzenie do kominków akumulacyjnych dostępne na rynku. Najwyższa jakość, doskonałe parametry spalania połączone z ładną wizją ognia – POLECAMY!

Kominek akumulacyjny (wewnątrz zastosowaliśmy ceramiczny wymiennik ciepła podłączony do stalowo-szamotowego paleniska) z kafli wielkogabarytowych i kratką typu TUNEL. Bryła kominka wykonana z płyt ceramicznych – nagrzewających się i oddających ciepło do pomieszczenia jeszcze przez kilka godzin po wygaśnięciu ognia.

Kaflowy pieco-kominek (wkład piecowy + ceramiczny wymiennik akumulacyjny). Palenisko piecowe podłączyliśmy do sterownika, który zapewnia automatyczną regulacją procesu spalania. Bryła kominka częściowo wykonana z płyt ceramicznych – nagrzewających się i oddających ciepło do pomieszczenia jeszcze przez kilka godzin po wygaśnięciu ognia…

Kominek kaflowy (Ceramika KORNAK) z wkładem HAJDUK PRISMA KR.

Imponujących rozmiarów piec kaflowy wykonany z kafli typu Kapliczka (Kaflarnia KARAT) z wkładem grzejnym. Cała powierzchnia pieca nagrzewa się a następnie oddaje zgromadzone ciepło poprzez łagodne promieniowanie.