Z pasji do „starej cegły”

Szanowni Państwo,

od kilku lat fascynuje nas stara cegła i otaczamy się nią w życiu prywatnym. Jest coś, co sprawia, że wnętrza z jej dodatkiem nabierają wyjątkowo przytulnego charakteru, a kiedy widzimy jej połączenie z kominkiem lub piecem kaflowym dzieje się magia!

Do tej pory wykonywaliśmy prace związane ze starą cegłą tylko u naszych „kominkowych” klientów, którzy, tak jak my, potrafili docenić jej zalety. Teraz postanowiliśmy rozszerzyć działalność i zaproponować nasze usługi w szerszym zakresie, typu elewacje ścienne ze starej pociętej cegły, ogrodzenia, altanki ogrodowe czy grille.

Wszystkie tego typu prace wyceniamy indywidualnie, po ustaleniu zakresu prac. Usługi wykonujemy wraz z naszym materiałem.

Zapraszamy do kontaktu!

DREWNO – dla lepszej jakości powietrza. Przeciwko kryzysowi klimatycznemu.

Dzięki uprzejmości austriackiej kampanii Warme aus Holtz przekazujemy Wam polską wersję filmu wyjaśniającego, w jaki sposób wykorzystanie drewna do ogrzewania korzystnie wpływa na klimat oraz gospodarkę.

To odnawialne paliwo, które możemy produkować sami, bez uzależnienia od zewnętrznych dostawców. Bez troski o kończące się złoża pali kopalnych jak węgiel czy gaz. Ponadto drzewa podczas swojego cyklu życia i spalenia są neutralne pod względem emisyjności CO2. A właśnie neutralność klimatyczna jest głównym celem środowskowej strategii Unii Europejskiej Green Deal.

Zobaczcie film w całości, bo zalet zrównoważonej gospodarki drewnem jest zdecydowanie więcej!

Drewno – odnawialne źródło energii w Twoim domu

Pełna treść publikacji dostępna jest do pobrania tu.

Ten materiał jest dla Ciebie:

  • jeżeli masz wątpliwości czy obecnie warto zainwestować w budowę kominka lub pieca na drewno,
  • jeżeli zastanawiasz się czy w ogóle budować komin,
  • jeżeli masz obawy wynikające z troski o środowisko,
  • jeżeli zwyczajnie chcesz zdobyć rzetelną wiedzę na temat drewna jako ekologicznego paliwa odnawialnego.

Media szeroko komentują zakazy palenia drewnem w kominkach. W materiale przygotowanym w ramach Kampanii „Drewno – Pozytywna Energia” branżowi eksperci dementują nieprawdziwe, rozpowszechniane opinie, dając w zamian dużą dawkę wiedzy. Mówią o wszystkich źródłach zanieczyszczeń powietrza, w tym o transporcie czy przemyśle. Rozróżniają poprawnie rodzaje paliw stałych jak i poprawnie kwalifikują drewno, które jest surowcem odnawialnym. Pochylają się nad jakością urządzeń grzewczych oraz wskazują proekologiczne wzorce ich użytkowania.

Serdecznie zachęcamy Was do edukacji w zakresie ekologicznego korzystania z drewna w Waszych domach. Tą drogą idzie już większość obywateli europejskich państw. Dołącz do nich!

Kominek na gaz Faber na naszej ekspozycji w Michałowicach

Nasza nowa realizacja, którą zobaczyć można w naszym salonie w Michałowicach: kominek w angielskim stylu: wkład na gaz ziemny lub propan/butan holenderskiego producenta Faber i portal z białego marmuru. Tego typu zabudowa jest uniwersalna: można w niej zamontować zarówno klasyczny kominek na drewno jak również kominek na biopaliwo, kominek elektryczny czy wkład gazowy (propan/butan lub gaz ziemny)

Więcej o kominkach na gaz:
http://kominki-galeria.com/oferta/kominki-gazowe/

Kominek na gaz Faber - realistyczny efekt płomienia - portal angielski - biały marmur_002

Szkolenia Brunner 2018

W dniach 18-19.09 uczestniczyliśmy w corocznym szkoleniu w firmie Brunner w słonecznej o tej porze roku Bawarii. Wśród nowości zaprezentowano m.in. obrotowe piece typu Drehfeuer czy paleniska gazowe, coraz popularniejsze w Niemczech i Polsce. Nie zabrakło również części praktycznej, która obejmowała serwis palenisk Brunner i automatykę EAS.
Była to również doskonała okazja do wymiany doświadczeń z firmami kominkowymi i zduńskim z całej Polski.
Wkrótce szersza fotorelacja.

Szkolenia Brunner 2018

Nowość w naszej ofercie – wkłady i piece kominkowe firmy Defro Home

W naszej ofercie dostępne są już wkłady kominkowe i piece na drewno polskiej firmy Defro Home.

Wszystkie produkty spełniają kryteria ekoprojektu.

Standardowo wkłady wyposażono w system czystej szyby, regulację dopływu powietrza wtórnego i pierwotnego jednym suwakiem oraz
system dopalania spalin. Atutem jest perforowana klamka, która się nie nagrzewa. Palenisko zostało wyłożone kształtkami z żarobetonu.

Zalety:
+ wyjątkowa wizja ognia
+ nowoczesna stylistyka
+ komora paleniska wyłożona wysokiej jakości żarobetonem
+ system dopalania spalin
+ wysoka wydajność

Gwarancja: 5 lat na sprawne działanie urządzenia, 2 lata na ruszta oraz żarobeton. Uszczelnienia urządzenia objęte są roczną gwarancją.

Kominki Dygas - Michałowice k. Krakowa - Brunner_Faber_Kalfire_Hoxter_Defro_Kafelkar (42)

Kominki i wkładu kominkowe Defro Home

ć

Kominki Dygas - Michałowice k. Krakowa - Brunner_Faber_Kalfire_Hoxter_Defro_Kafelkar (43)

Kominki i wkłady kominkowe Defro

prima

Kominek gazowy Kalfire w naszym salonie w Michałowicach

Naszą kolejną realizację można już zobaczyć „na żywo” w salonie w Michałowicach. Jest to kominek trójstronny na gaz ziemny lub LPG holenderskiego producenta Kalfire – seria Prestige. Niewiele jest kominków o tak realistycznej wizji ognia z efektem iskier i żaru. Zabudowę wykonaliśmy ze spieka kwarcowego w dwóch odsłonach kolorystycznych: filo oro i filo pece.
Na tym nie koniec, w najbliższym czasie zademonstrujemy jeszcze jedno urządzenie 🙂

http://kominki-galeria.com/kalfire-oferta-wkladow-gazowych

DSC_9793 DSC_9791 DSC_9789 DSC_9784

Targi Kominki 2018 / Budma w Poznaniu

Już niedługo rozpoczynają się targi Kominki 2018 / Budma w Poznaniu!
Serdecznie zapraszamy na stoisko firmy BRUNNER (nr 15) gdzie zobaczycie paletę nowoczesnych palenisk, od nowych piecówek, poprzez szlachetne stalowe wkłady do dobrych, trwałych i stabilnych Grundofenów! A dla koneserów – palenisko otwarte Urfeuer i ogień na pilota – gazówka też w akcji!

Do zobaczenia w Poznaniu! 🙂

Nasza najnowsza realizacja: wkład kominkowy na gaz w nowoczesnej zabudowie

Marzy Ci się kominek a nie masz dostępu do suchego drewna lub miejsca na jego magazynowanie? Nie są Ci obojętne kwestie ochrony środowiska naturalnego?
Idealnie rozwiązanie to wkład kominkowy na gaz. Obecnie ta technologia jest w zasięgu ręki. Co więcej nie jest wymagana instalacja gazowa w Twoim domu. Wystarczy wymienna i ogólnodostępna butla LPG by cieszyć się blaskiem płomieni i przyjemnym ciepłem, które emituje kominek. Nie wspominając już o komforcie użytkowania za pomocą pilota.

Masz więcej pytań? Zadzwoń: 500 396 309 / 509 988 608

wkład kominkowy na gaz LEO 100 prawy z blatem kamiennym - kominki Dygas Kraków Michałowice_002 wkład kominkowy na gaz LEO 100 prawy z blatem kamiennym - kominki Dygas Kraków Michałowice_001

Szkolenia w siedzibie firmy Brunner [24-25.10.2016]

W dniach 24 – 25 październik uczestniczyliśmy w szkoleniach branżowych w niemieckim Eggenfelden w siedzibie firmy Brunner.
Na szkoleniach zaprezentowane zostały m.in. nowe paleniska piecowe z serii HKD, paleniska otwarte i niewielkie piece szamotowe. Nie zabrakło warsztatów z technik zduńskich, praktycznych zajęć z obsługi urządzeń sterujących a nade wszystko domowego klimatu, który towarzyszy nam za każdym razem, gdy odwiedzamy to bawarskie miasteczko.

szkolenia_brunner_2016_001szkolenia_brunner_2016_002

szkolenia_brunner_2016_007szkolenia_brunner_2016_008

szkolenia_brunner_2016_006szkolenia_brunner_2016_003

Wizyta w siedziby firmy Max Blank [22-23.10.2016]

W miniony weekend gościliśmy w niemieckim Westheim w siedzibie firmy Max Blank projektującej i produkującej innowacyjne piece kominkowe, w których można palić zarówno drewnem jak również pelletem bez konieczności użycia prądu. Urządzenia komfortowe w użytkowaniu a jednocześnie o oryginalnej stylistyce i szerokim zastosowaniu.

wizyta_w_siedzibie_firmy_max_blank002wizyta_w_siedzibie_firmy_max_blank006

wizyta_w_siedzibie_firmy_max_blank001wizyta_w_siedzibie_firmy_max_blank005

Budowa pieca kaflowego z akumulacją ciepła

W miononym tygodniu wybudowaliśmy kolejny piecokominek. Nasz Klient zdecydował się na komfortowy w użytkowaniu piec kaflowy, którego dodatkowym atutem jest ładna wizja ognia.
Ponadczasowa ceramika w białej kolorystyce idealnie komponuje się z przestronnym wnętrzem. Zamieszczona galeria zdjęć pokrótce przedstawia etapy powstawania pieca.
Realizacja: okolice Krakowa
Projekt: Damian Szatan
Wykonanie: KOMINKI-galeria
Więcej realizacji znajdą Państwo na naszej stronie internetowej: www.kominki-galeria.pl

Elegancki_Piec kaflowy_bia-y z paleniskiem zdunskim_4a_Dygas-projekt

panelizacja kafli_kominki kaflowe_kraków_2

Budowa Pieca kaflowego_ z paleniskiem zdunskim_1_DygasBudowa Pieca kaflowego_ z paleniskiem zdunskim_2_Dygas

Budowa Pieca kaflowego_ z paleniskiem zdunskim_3_DygasElegancki_Piec kaflowy_bia-y z paleniskiem zdunskim_6_Dygas

Budowa Pieca kaflowego_ z paleniskiem zdunskim_4_DygasElegancki_Piec kaflowy_bia-y z paleniskiem zdunskim_7_Dygas

Elegancki_Piec kaflowy_bia-y_z paleniskiem zdunskim_1a_Dygas

Salon w Wolbromiu nieczynny

Szanowni Klienci,

Salon w Wolbromiu przy ul. Garbarskiej 9 począwszy od 9 maja jest nieczynny.

Zapraszamy do naszego salonu kominkowego w Krakowie-Michałowicach, który znajduje się przy ul. Kwiatowej 1 (bardzo łatwy dojazd, zaledwie 10 km od centrum Krakowa w stronę Kielc, bezpośrednio przy trasie nr 7).

Na ekspozycji posiadamy m.in. kominek z betonu architektonicznego marki Brunner (system BSK) z boczną szybą, wkłady grzewcze i piece na drewno, biokominki i kafle kominkowe.

Dodatkowym atutem jest możliwość sprawdzenia, jak się pali w pieco-kominku, czyli kominku z akumulacyjnym wymiennikiem ciepła a także w kominku gazowym przystosowanym do instalacji LPG i LNG.

Mogą Państwo także zobaczyć kominek elektryczny najnowszej generacji z rewolucyjnym efektem płomienia Opti-V.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

salon_kominkowy_michałowice_kraków_dygas_brunner_kominki

Ogólnopolskie Stowarzyszenie KOMINKI POLSKIE

Szanowni Klienci!

Przypominamy, że nasza firma należy do Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Kominki Polskie z czego jesteśmy dumni.

OSKP zostało założone w 2003 roku i obecnie zrzesza około 100 podmiotów gospodarczych spośród producentów, importerów, sprzedawców i wykonawców działających na terenie całej Polski. Nasze cele to nie tylko reprezentowanie wspólnych interesów środowiska związanego z branżą kominkową i zduńską ale także działalność na rzecz ochrony zdrowia i środowiska naturalnego

stowarzyszenie_kominki_polskie

Palenisko zduńskie na naszej ekspozycji w salonie w Michałowicach.

Tradycyjne zduństwo wraca do łask w nowoczesnej odsłonie. Idąc z duchem czasu a zarazem korzystajac z tradycji naszych przodków postanowliliśmy włączyć do oferty palenisko zduńskie wg naszego projektu. Nie byłoby to możliwe bez wieloletniego doświadczenia, które zdobywaliśmy poprzez udział w szeregu teoretycznych i praktycznych szkoleń.

Palenisko zduńskie można zobaczyć w naszym salonie w Michałowicach k. Krakowa.

palenisko_zdunskie_kominki_akumulacyjne_kraków_michałowice_dygas_006palenisko_zdunskie_kominki_akumulacyjne_kraków_michałowice_dygas_001

palenisko_zdunskie_kominki_akumulacyjne_kraków_michałowice_dygas_003palenisko_zdunskie_kominki_akumulacyjne_kraków_michałowice_dygas_007

palenisko_zdunskie_kominki_akumulacyjne_kraków_michałowice_dygas_005palenisko_zdunskie_kominki_akumulacyjne_kraków_michałowice_dygas_004

palenisko_zdunskie_kominki_akumulacyjne_kraków_michałowice_dygas_010palenisko_zdunskie_kominki_akumulacyjne_kraków_michałowice_dygas_008

Wielkanoc 2016

Życzymy Państwu zdrowych, spokojnych oraz pogodnych i spędzonych w rodzinnej atmosferze Świąt Wielkiej Nocy… Przy okazji dorzucamy naszą wielkanocną inspirację z kominkiem w roli głównej.

Targi BUDMA 2016

W dniach 02-05 luty 2016 odbyła się kolejna edycja targów BUDMA.  Poniżej zamieszczamy fotorelację z niedawno zakończonej imprezy, na której mieliśmy przyjemność gościć.

targi_2016_14 targi_2016_13 targi_2016_12 targi_2016_11 targi_2016_10 targi_2016_9 targi_2016_8 targi_2016_7 targi_2016_6 targi_2016_5 targi_2016_4 targi_2016_3 targi_2016_2 targi_2016_1

Nasza realizacja w finale konkursu „Mam Kominek”

mam_kominek_konkurs_drugi_etap_piec_kaflowy_kominki_galeria_dygas_brunner_kafel-kar_hkd_piecokominek

Nasza realizacja pieca kaflowego znalazła się w gronie ośmiu najlepszych walczących w prestiżowym konkursie magazynu „Mam Kominek”. Głosowanie: http://mamkominek.pl/kominek/1246/nawigujporanking
W tym roku hasło przewodnie: „Podziel się ciepłem domowego ogniska” idealnie wpisuje się w koncepcję pieca kaflowego akumulującego ciepło. Promujemy wysokotemperaturowe czyste spalanie drewna i rozpalanie „od góry”…
Prosimy o wsparcie poprzez udział w głosowaniu. Wystarczy zarejestrować się na stronie konkursu podając login i adres mailowy, aktywować konto i już można głosować.
Dodatkowo osoba, która wymyśli najbardziej chwytliwe hasło przewodnie na kolejną edycję zostanie nagrodzona indywidualnie
Do podium trochę nam brakuje ale jesteśmy dobrej myśli. Będziemy wdzięczni za każdy oddany głos! 

Nasz kominek: Amargo – piec wykonany z białych kafli a przed nim kotek, który jest wręcz zafascynowny widokiem płonących polan drewna. Przekonajcie się zresztą sami: https://youtu.be/pOC9FkZfha0

MB – nowa linia wkładów stalowo-szamotowych polskiego producenta Kratki.pl

W naszym salonie w Michałowicach można już obejrzeć najnowsze stalowo-szamotowe palenisko firmy Kratki.pl – KOMINKI z linii MB – model MBO z boczną szybą bez szprosa.
Nowoczesny design, duże przeszklenie, głębokie, bezrusztowe, obniżone względem bezramowych drzwiczek palenisko, wyłożone acumotte – dzięki temu otrzymamy piękną wizję ognia a czyszczenie szyby i usuwanie popiołu ograniczymy do minimum.
Wkład dostępny w naszym sklepie internetowym: http://kominki-galeria24h.istore.pl

salon_michałowice_kraków_kominki_galeria_mbo_kratki_02 salon_michałowice_kraków_kominki_galeria_mbo_kratki_03

Święta… Święta… Święta…

Zapach choinki, koniecznie takiej żywej, w doniczce, którą w styczniu przesadzimy w specjalnie przygotowany dla niej dołek w ogródku. Ogień w kominku… Święta… Święta… Święta…

salon_michałowice_kraków_kominki_galeria_06salon_michałowice_kraków_kominki_galeria_01salon_michałowice_kraków_kominki_galeria_04salon_michałowice_kraków_kominki_galeria_03salon_michałowice_kraków_kominki_galeria_05salon_michałowice_kraków_kominki_galeria_02

Szkolenie serwisowe Hajduk 2014, Gorzów Wlkp.

03.10.2014 odbyło się szkolenie serwisowe polskiego producenta wkładów kominkowych – firmy Hajduk. Szkolenie miało formę warsztatów praktycznych, a do naszej dyspozycji oddano kilka wkładów kominkowych, zarówno z drzwiami otwieranymi na bok jak i z drzwiami otwieranymi do góry,w tym Volcano ATh z mechanizmem domykania CLING.

Szkolenie HAJDUK_2014_4 Szkolenie HAJDUK_2014_3 Szkolenie HAJDUK_2014_2 Szkolenie HAJDUK_2014

Kominek systemowy Brunner BSK w naszym salonie

Szukasz nowoczesnych, minimalistycznych aranżacji kominka, który oprócz niepowtarzalnego wyglądu doskonale sprawdzi się również jako źródło, przyjemnego, zdrowego ciepła? Idealne połączenie tych cech to kominki systemowe bawarskiego producenta firmy Brunner. Ciepła zabudowa, która oddaje ciepło jeszcze przez wiele godzin po wygaśnięciu ognia w palenisku i niczym nie zakłócona wizja ognia dzięki zastosowaniu jednoczęściowej gięte szyby o wysokości 57cm z systemem podnoszenia do góry. Takie rzeczy tylko w firmie Brunner i naszym salonie w Michałowicach. Zapraszamy by przekonać się na własnej skórze.

Zobacz wiecej

05-09-2014 / Otwarcie salonu w Michałowicach

Mija niemal rok od otwarcia naszego drugiego punktu zlokalizowanego w podkrakowskich Michałowicach. Szukasz kominka w różnych wariantach zabudowy lub kominka wolnostojącego? Zapraszamy. Na miejscu szeroka oferta m.in. takich producentów jak Brunner, Romotop, Hajduk, Braseco, Kratki.pl oraz fachowe doradztwo. Tymczasem odsyłamy do galerii zdjęć z otwarcia.

Salon czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-18:00 jak również w soboty od 09:00-13:00.

Zapraszamy!

salon_michałowice_kraków_otwarcie_kominki_galeria_01salon_michałowice_kraków_otwarcie_kominki_galeria_03salon_michałowice_kraków_otwarcie_kominki_galeria_05salon_michałowice_kraków_otwarcie_kominki_galeria_04

SZKOLENIE BRUNNER, Eggenfelden 3-4.06.2014

Dwudniowe szkolenie w siedzibie niemieckiego producenta najwyższej jakości urządzeń grzewczych, firmy Brunner, poświęcone było zagadnieniom dotyczącym malejącego zapotrzebowania na ciepło w nowo budowanych domach oraz zastosowaniu i budowie pieca akumulacyjnego. Mistrz zduński Holger Fiedler zbudował dwa piece akumulacyjne z uczestnikami szkolenia. Pokazano nową masę akumulacyjną – prowadzenie kanałów, z  temperaturami na wyjściu 130 – 150° C, dzięki której wyciągamy ze spalin całą dostępną energię. Zaprezentowano także nowe modele kominków BRUNNER BSK. Szkolenie zakończyło zwiedzanie salonu wystawowego Brunner, które imponuje swoją wielkością i bogatą ekspozycją.

Szkolenie BRUNNER 2014 (7)  Szkolenie BRUNNER 2014 (10) Szkolenie BRUNNER 2014 Szkolenie BRUNNER 2014 (3)  Szkolenie BRUNNER 2014 - grupoweSzkolenie BRUNNER 2014 (2)

Gala Kratki.pl – 2014

Polski producent kominków, kratek oraz akcesoriów kominkowych firma KRATKI.PL corocznie gości na uroczystej gali swoich partnerów handlowych z całej Polski i Europy. W tym roku mieliśmy zaszczyt odebrać jedną z nagród głównych – wkład Blanka 910 GLASS. Dziękujemy!

Gala - Kratki.pl 2015Gala - Kratki.pl 2015_002

Gala - Kratki.pl 2015_003Gala - Kratki.pl 2014_004

BIOKOMINKI: żywy ogień bez drewna, bez dymu, bez konieczności podłączania do komina…

Biokominek ROMEO idealnie pasuje na taras i do ogrodu, doskonale sprawdzi się w trakcie wieczornych przyjęć na świeżym powietrzu! Wygląda bardzo efektownie postawiony przed wejściem do restauracji czy kawiarni.

Cena detaliczna: 700 zł. Biokominek można zakupić w naszym salonie oraz poprzez sklep www:

http://kominki-galeria24h.istore.pl/pl/biokominek-romeo-czarny.html

Międzynarodowe Targi Kominkowe – Poznań 11-14.03.2014

Trwają targi BUDMA w Poznaniu (11-14.03.2014) To wielkie wydarzenie dla całej branży kominkowej.

W tym roku jest co oglądać – na wielu stoiskach płonie ogień, odbywają się pokazy zduńskie, warsztaty, happeningi.

Zapraszamy do obejrzenia przygotowanej przez nas fotorelacji z tego wydarzenia.

TARGI KOMINKOWE POZNAŃ 2014 - MIX 1

TARGI KOMINKOWE POZNAŃ 2014 - MIX 3a HAJDUK

TARGI KOMINKOWE POZNAŃ 2014 - 2TARGI KOMINKOWE POZNAŃ 2014 - MIX 2 ROBIREN

TARGI KOMINKOWE POZNAŃ 2014 - kominki kaflowe