Piec kaflowy z kafli wielkoformatowych Kafel-Kar w kolorze ecru połysk na bazie paleniska zduńskiego, szamotowego Brunner GOT 52/37 ZL Z GOF 37 X 42 CM z drzwiczkami unoszonymi do góry. Dostępne różne wersje kolorystyczne ceramiki. Piec wyposażony w automatykę (regulacja procesu spalania Tatarek).

http://www.brunner.pl/pl/produkty/piece-akumulacyjne

Piec kaflowy na bazie wkładu Hoxter HAKA wykonany z kafli Kafel-Kar w kolorystyce zieleń butelkowa. Dostępne różne wersje kolorystyczne ceramiki. Piec wyposażony w automatykę (regulacja procesu spalania Tatarek).

Kominek z narożnym przeszkleniem z akumulacją ciepła zdobiony płytkami ceramicznymi. Do obejrzenia na żywo w naszym salonie ekspozycyjnym w Michałowicach k. Krakowa. Dostępne różne wersje kolorystyczne ceramiki.

Piec kaflowy ze zdobionych kafli Kafel-Kar – secesja w kolorze arktyczna biel połysk. Zastosowaliśmy tym razem stalowe palenisko Unico Dragon 6XL wersja Raster z ceramiką refrabox.
Na tle ściany wymurowanej z cegły piec cieszy oko.

Takie kominki polecamy w szczególności! 🙂

Paleniska z serii HKD niemieckiego producenta Brunner: Heizen auf Bayerisch to klasa sama w sobie. Nienaganna stylistyka i najlepsze parametry grzewcze – idealne rozwiązanie dla osób, które nie uznają kompromisów i chcą użytkować produkt najwyższej jakości. Wydajność, uniwersalność i niskoemisyjność w jednym (emisja np. pyłów zawieszonych zdecydowanie niższa niż najbardziej rygorystyczne normy austriackie, niemieckie czy szwajcarskie, nie mówiąc już o uchwałach antysmogowych w Polsce)

Wydawać by się mogło, że upalne, letnie miesiące to czas, gdy nasza branża ma przymusowe wakacje. Nic bardziej mylnego. To było kilkanaście intensywnych tygodni podczas których udało nam się zrealizować wiele ciekawych projektów. Choć najczęściej nasi Klienci wybierają bardziej klasyczną kolorystykę kafli (biel zawsze w modzie) tym razem było nieco inaczej. Na pierwszy ogień: piec z kafli Kafel-Kar w kolorze czerwień zachodu z paleniskiem Schmid Lina. Nie można przejść obok obojętnie

Gdzie ta wiosna chciałoby się rzec? W takich chwilach niezastąpiony jest kominek kaflowy i zdrowe ciepło, którego jest najlepszym źródłem.
Jedna z naszych ostatnich realizacji tego typu kominka z paleniskiem z narożną szybą. Idealnie sprawdzi się we wnętrzach, gdzie przestrzeń jest ograniczona. Chłodne, deszczowe wiosenne wieczory nam nie straszne 

Kolejna z naszych realizacji to biały piec kaflowy wykonany z gładkich kafli Kafel-Kar w kolorze arktyczna biel połysk. Zastosowaliśmy palenisko stalowo-szamotowe czeskiego producenta Romotop – seria Dynamic – o wzmocnionym korpusie z wykorzystaniem stali Cortena. O prawidłowy przebieg procesu spalania dba sterownik Tatarek.

Pieco-kominek na bazie paleniska zduńskiego Brunner Grundoffen. Piec został wykonany w technice hypokaustum, dzięki czemu nie było konieczności montowania kratek nawiewnych i wywiewnych. Bryła kominka promieniuje ciepłem przez kilkanaście godzin. Zastosowaliśmy tutaj palenisko szamotowe oraz kanały dymowo-grzewcze (odzysk ciepła ze spalin)
Ściany kominka zdobią płytki ceramiczne, ręcznie formowane, typu koronka.

Nasza najnowsza realizacja kominka na bazie wkładu stalowo-szamotowego Brunner Kompakt Kamin 51/67 w obudowie kaflowej wykonanej z ceramiki Kafel-Kar – kafle typu ogarki.

Jedna z naszych marcowych realizacji to powstały we współpracy z projektantem wnętrz piec kaflowy w białej kolorystyce z ceramiki Grochowski. Inwestorowi zależało by zajmował jak najmniej miejsca oraz był komfortowy w użytkowaniu. Zastosowaliśmy tutaj wysokiej jakości wkład stalowo-szamotowy Romotop Dynamic. Palenisko wykonane z dodatkiem stali cortena, wyposażone jest w podwójną szybę minimalizującą emisję ciepła do pomieszczenia oraz magnetytowe krążki Mammoth o wysokiej zdolności magazynowania ciepła. Dodatkowo proces spalania reguluje sterownik.

Realizacja: okolice Krakowa

 

Komfortowy w użytkowaniu piec kaflowy, którego dodatkowym atutem jest ładna wizja ognia. Ponadczasowa ceramika w białej kolorystyce idealnie komponuje się z przestronnym wnętrzem.
Lokalizacja: okolice Krakowa.

Jedna z naszych ostatnich realizacji kaflowych. Piec secesyjny z ceramiki Kafel-Kar.
Lokalizacja: okolice Krakowa.

Piec kaflowy na bazie paleniska zduńskiego Brunner Grundoffen. Kafle w kolorystyce czarny połysk. Panoramiczny kształt drzwiczek zapewnia piękną wizję ognia. Zastosowana masa akumulacyjna oddaje ciepło jeszcze przez kilkanaście godzin po wygaśnięciu paleniska.

Gustowny okrągły piec kaflowy na bazie wkładu z półokrągłym przeszkleniem. Kafle typu Kapliczka pochodzące z polskiej kaflarni KARAT. Smaczku dodają dodatki w tym specjalnie malowany kogut w centralnej części pieca.

Stylowo urządzone wnętrze salonu pięknie komponuje się z naszym kominkiem. Kafle mają w sobie coś niezwykłego, kojarzą się z ciepłem, bliskością, z „babciną” kuchnią… Są ponadczasowe!

Dla każdego miłośnika stylowych pieców kaflowych, który z różnych przyczyn nie może mieć tradycyjnego kominka polecamy zastosowanie wkładu na biopaliwo. Główne zalety brak konieczności posiadania komina, brak dymu, przy zachowaniu wizji prawdziwego ognia…

Najnowsza realizacja z białych kafli – nowoczesne palenisko HKD Brunner w tradycyjnym kaflowym wydaniu.

W prezentowanym piecu zastosowaliśmy masę akumulującą ciepło o wadze ok. 830 kg oraz sterowanie procesem spalania przy użyciu technologii EAS.

Powyższe rozwiązania optymalizują proces spalania, dzięki czemu codzienne palenie w kominku ogranicza się jedynie do dołożenia drewna – resztę wykona za nas sterownik a my możemy cieszyć się widokiem pięknie płonącego ognia bez efektu przegrzania salonu.

Niezwykłej urody PIEC SECESYJNY wykonany z ceramiki Kafel-Kar.

Klasyczne kafle w kolorze arktycznej bieli, nowoczesne palenisko stalowo-szamotowe z ładną wizją ognia to idealne połączenie, które doskonale sprawdzi się w długie, zimowe wieczory… Jeszcze tylko kubek aromatycznej kawy lub ulubionej herbaty i telewizor może nie istnieć…

Elegancki, prosty piec kaflowy z efektownym zdobieniem w postaci korony na jego zwieńczeniu. Palenisko piecowe, które wytwarza temperaturę nawet do 900-1000 st. C podłączone jest do wymiennika akumulacyjnego o dużej masie. Dzięki temu zgromadzone ciepło jest oddawane do pomieszczenia jeszcze przez kilkanaście godzin po wygaśnięciu ognia i ogrzewa salon o powierzchni ok. 80m2.

Kominek kaflowy w nieco bardziej nowoczesnej formie. Stylowy kominek z ceramiki w kolorze białym doda elegancji każdemu wnętrzu.

Kominek w formie pieca kaflowego w kolorze zielonym doda przytulności każdemu wnętrzu. Duża wizja ognia i ładnie skomponowana bryła pieca.

Okrągły piec kaflowy dobrze sprawdzi się w nowoczesnych wnętrzach. Ociepli atmosferę, doda charakteru będąc mocnym akcentem kolorystycznym. Co więcej, piec łączy zalety kominka z zaletami tradycyjnego pieca kaflowego. W trakcie palenia nagrzewa się i promieniuje łagodnym, zdrowym ciepłem nawet do 10 godzin później. Polecamy!

Elegancki, prosty pieco-kominek wykonany z ceramiki w białym kolorze. Palenisko stalowo-szamotowe z podpiętą masą akumulacyjną to doskonałe rozwiązanie, jeśli chcemy ogrzewać swój dom kominkiem. Warto zastosować wtedy sterownik, który będzie precyzyjnie regulował proces spalania i da nam pewność, że maksymalnie wykorzystamy energię cieplną wytworzoną w trakcie spalania drewna.

Stylowy piec kaflowy z nagrzewającą się ławeczką… Palenisko piecowe, które wytwarza temperaturę nawet do 900-1000 st. C podłączone jest do wymiennika akumulacyjnego o dużej masie. Dzięki temu zgromadzone ciepło jest oddawane do pomieszczenia oraz systemu DGP jeszcze przez kilkanaście godzin po wygaśnięciu ognia.

Pieco-kominek (wewnątrz zastosowaliśmy ceramiczny wymiennik ciepła podłączony do wkładu piecowego Brunner) z kafli wielkogabarytowych i funkcjonalną ławeczką. Bryła kominka wykonana z płyt ceramicznych – nagrzewających się i oddających ciepło do pomieszczenia jeszcze przez kilka godzin po wygaśnięciu ognia. Palenisko piecowe – Brunner H.K.D 2.2 to najlepsze urządzenie do kominków akumulacyjnych dostępne na rynku. Najwyższa jakość, doskonałe parametry spalania połączone z ładną wizją ognia – POLECAMY!

Kominek akumulacyjny (wewnątrz zastosowaliśmy ceramiczny wymiennik ciepła podłączony do stalowo-szamotowego paleniska) z kafli wielkogabarytowych i kratką typu TUNEL. Bryła kominka wykonana z płyt ceramicznych – nagrzewających się i oddających ciepło do pomieszczenia jeszcze przez kilka godzin po wygaśnięciu ognia.

Kaflowy pieco-kominek (wkład piecowy + ceramiczny wymiennik akumulacyjny). Palenisko piecowe podłączyliśmy do sterownika, który zapewnia automatyczną regulacją procesu spalania. Bryła kominka częściowo wykonana z płyt ceramicznych – nagrzewających się i oddających ciepło do pomieszczenia jeszcze przez kilka godzin po wygaśnięciu ognia…

Kominek kaflowy (Ceramika KORNAK) z wkładem HAJDUK PRISMA KR.

Imponujących rozmiarów piec kaflowy wykonany z kafli typu Kapliczka (Kaflarnia KARAT) z wkładem grzejnym. Cała powierzchnia pieca nagrzewa się a następnie oddaje zgromadzone ciepło poprzez łagodne promieniowanie.

Click here to add your own text

Click here to add your own text