Efekt współpracy naszej firmy z architektem. Nowoczesna realizacja kominka z boczną szybą niemieckiego producenta Brunner,model Eck Kamin z szybą giętą, podnoszoną do góry z elementami z kamienia naturalnego.
Realizacja: okolice Krakowa.

Nowoczesny kominek narożny na bazie wkładu Brunner Eck Kamin 57/67/44

Kolejna z naszych niedawnych realizacji to kominek narożny o kompaktowych wymiarach na bazie wkładu Defro XSM Mini w zabudowie z cegły rozbiórkowej. Dodatkowo półka wyłożona postarzanym drewnem.

Od projektu do realizacji: Nowoczesny kominek z bocznym przeszkleniem od niemieckiego producenta Brunner.
Szyba gięta, drzwi podnoszone do góry. Blat i półka na drewno – wykończenie: spiek kwarcowy. Kratki typu LUFT narożny

Przyglądając się efektowi finalnemu na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że jest to kolejny wysokiej klasy kominek narożny w nowoczesnym wydaniu.
A jednak pierwsze wrażenie może mylić…

To kominek zdecydowanie bardziej komfortowy w użytkowaniu niż większość tego typu urządzeń. Wykonany w technice hypokaustum piec Brunner Grundoffen łączy w sobie nowoczesny design i doskonałe właściwości grzewcze. Zastosowanie tego typu rozwiązań pozwala by cieszyć się ciepłem jeszcze kilkanaście godzin po wygaśnięciu ognia. Co więcej to najzdrowsza a przy tym najbardziej ekonomiczna forma uzyskiwania ciepła z pieca opalanego drewnem.
Proces wspomaga zastosowanie sterownika procesu spalania EAS, dzięki czemu obsługa pieca jest niemal bezobsługowa i ogranicza się tylko do załadunku drewna i rozpalenia w kominku. W ten sposób można ogrzewać kilka pomieszczeń bez konieczności stosowania kratek nawiewnych.

Realizacja: okolice Krakowa.

 

Gdzie ta wiosna chciałoby się rzec? W takich chwilach niezastąpiony jest kominek kaflowy i zdrowe ciepło, którego jest najlepszym źródłem.
Jedna z naszych ostatnich realizacji tego typu kominka z paleniskiem z narożną szybą. Idealnie sprawdzi się we wnętrzach, gdzie przestrzeń jest ograniczona. Chłodne, deszczowe wiosenne wieczory nam nie straszne 

Połączenie funkcjonalności i nowoczesnego designu z wykorzystaniem spieku kwarcowego. Kominek z płaszczem wodnym Brunner Kamin-Kessel Eck 57/67/44 z szybą giętą, podnoszoną do góry.

Nowoczesny kominek systemowy niemieckiego producenta Brunner z zabudową modułową z betonu architektonicznego o właściwościach akumulujących ciepło.

Od projektu do realizacji..
Nowoczesny kominek z szybą giętą, narożną na bazie wkładu Brunner Eck 45/82/48 lewy, podnoszony do góry. Przystosowany do domów z rekuperacją. Wkład spełnia najbardziej rygorystyczne europejskie normy emisji jak również wymogi ekoprojektu dla Małopolski.

Realizacja: okolice Krakowa

 

Kolejna z naszych realizacji to kominek narożny z płaszczem wodnym Unico Nemo 2B Raster. Zabudowę kominka wykonaliśmy z płyt z betonu architektonicznego, który nadaje wnętrzu nowoczesnego, minimalistycznego charakteru. Wokół wkładu delikatna ramka z czarnego granitu Nero Assoluto.

 

Nowoczesny kominek z szybą narożną na bazie wkładu Arcadia Vita Angolo 48/68 podnoszony do góry. Przystosowany do domów z rekuperacją.

Blat kamienny wykonany z czarnego granitu: Nero Assoluto.

 

Nowoczesny kominek z szybą narożną na bazie wkładu Arcadia Vita Angolo 48/68 podnoszony do góry. Przystosowany do domów z rekuperacją.

Elementy wokół wkładu wykonane ze spieku kwarcowego.

 

Wkład kominkowy zasilany gazem LPG, który został zaaranżowany w prostej, nowoczesnej zabudowie. Blat wykonany z czarnego granitu: Star Galaxy.

Wkład kominkowy Leo 100 zasilany gazem LPG, który został zaaranżowany w prostej, nowoczesnej zabudowie.

Realizacja: Górny Śląsk

Nowoczesny kominek na bazie wkładu Arcadia Vita Angolo 58/39 SLH z boczną szybą, podnoszoną do góry.

Przykładowe realizacje na bazie wkładów z szybą narożną w prostej nowoczesnej odsłonie.

Od projektu do realizacji. Nowoczesny kominek wyposażony we wkład z płaszczem wodnym niemieckiego producenta Brunner z boczną giętą szybą, podnoszoną do góry. Jasna kolorystyka materiałów wykończeniowych nadaje całości elegancji przy zachowaniu minimalistycznej formy.

Nowoczesny kominek z prostą zabudową z elementami z czarnego granitu. Wkład stalowo-szamotowy z przeszkleniem bocznym z szybą z nadrukiem, otwierany na bok. Narożne kratki typu LUFT podkreślają bryłę kominka.

Nowoczesny kominek z prostą zabudową z elementami z czarnego granitu. Wkład stalowo-szamotowy z przeszkleniem bocznym z szybą z nadrukiem, otwierany na bok. Narożne kratki typu LUFT podkreślają bryłę kominka.

Nowoczesny kominek o prostej bryle. Wkład żeliwny z przeszkleniem bocznym, otwierany do góry tzw gilotyna. Zabudowa przygotowana pod gładź.

Nowoczesny kominek z blatem kamiennym z czarnego granitu. Wkład z przeszkleniem bocznym, otwierany na bok. Kratka narożna typu luft podkreśla bryłę kominka.

Nowoczesny kominek z ramką kamienną z czarnego granitu. Wkład stalowo-szamotowy z przeszkleniem bocznym z szybą z nadrukiem, otwierany na bok.

Nowoczesny kominek z ramką kamienną z marmuru Daino Reale. Wkład stalowo-szamotowy z przeszkleniem bocznym z szybą z nadrukiem, otwierany na bok.

Nowoczesny kominek z zabudową wykonaną z betonu architektonicznego. Wkład stalowo-szamotowy z przeszkleniem bocznym idealny do domów z rekuperacją.

Nowoczesny kominek z bocznym przeszkleniem – model MBM BS polskiego producenta Kratki.pl

Nowoczesny kominek z bocznym przeszkleniem – model Arcadia Vita Angolo. Blat kamienny  podświetlony od spodu listwą LED.

Kominek narożny wykonany z jasnego marmuru Daino Reale z dodatkiem ciemniejszego Rasotica. W czopuchu zamontowana narożna kratka wentylacyjna typu LUFT.

Nowoczesny kominek z boczną szybą wykonany z marmuru Daino Reale z dodatkiem ciemniejszego Rasotica z wkładem stalowo-szamotowym ARYSTO 10P.

Kominek z boczną szybą z małym blatem kamiennym. Został wykonany z marmuru Daino Reale (ten jasny) oraz Emperador. Wkład stalowo-szamotowy ARYSTO 10P.

Kominek z płaszczem wodnym z boczną szybą otwieraną na bok Hajduk Volcano 2WL w prostej, nowoczesnej zabudowie.

Wkład kominkowy z płaszczem wodnym Hajduk Volcano 2WL-18

Kominek z boczną szybą z małym blatem kamiennym. Został wykonany z marmuru Daino Reale (ten jasny) oraz Emperador. Wkład stalowo-szamotowy ARYSTO 10P.