Dzielimy się kolejną realizacją pieco-kominka, wykonanego ze starej cegły rozbiórkowej. Sercem kominka jest tutaj wysokotemperaturowe ceramiczne palenisko zduńskie połączone z systemem kanałów grzewczych. Zawsze czysta szyba i niewielka ilość popiołu to znak rozpoznawczy takich palenisk. Obudowa jest ciepła jeszcze przez kilka godzin po wygaśnięciu ognia. Pracę urządzenia optymalizuje sterownik Tatarek, dzięki czemu jego użytkowanie jest niezwykle proste i przyjemne, a przy okazji oszczędzamy drewno, które jest odpowiednio dopalane, a z racji akumulacji ciepła, potrzebujemy go niewiele, aby utrzymać ciepło w domu. Warto pamiętać, że podstawą użytkowania każdego kominka jest sezonowane, suche drewno, o wilgotności poniżej 20% oraz rozpalanie „od góry”.
Rozpalanie „od góry” brzmi dziwnie? Spokojnie, to bardzo proste, a po zakończeniu montażu robimy pokazowy instruktaż, jak robić to prawidłowo.
Kominek akumulacyjny opalany drewnem jest urządzeniem ekologicznym, nie ustępując nowoczesnym urządzeniom na pellet. Potwierdzają to najnowsze dane przeprowadzone w Austrii w Styrii przeprowadzone na zlecenie Instytutu WIT Press (WIT Transactions on Ecology and the Environment). Badania wykonywane z wykorzystaniem specjalistycznej aparatury pomiarowej, w dodatku nie w warunkach laboratoryjnych a przez samych użytkowników potwierdziły, że piece akumulacyjne i piece kaflowe osiągają rygorystyczne wymogi ekoprojektu „nie tylko na papierze”.

Po dłuższej przerwie pora najwyższa, by podzielić się z Państwem jedną z naszych ostatnich realizacji. Propozycja dla miłośników kominka w klasycznym wydaniu. Portal wykonany z marmuru crema marfil.

Palenisko Hoxter HAKA z nawiązką spełnia rygorystyczne normy emisji pyłów zawieszonych PM 10. Od 01.01.2022 r. w krajach UE (tym samym w Polsce) dopuszczalny poziom emisji pyłów w kominkach to 40 mg/m3 (tzw. wymogi ekoprojektu)
Jeżeli posiadasz kominek, który ma już swoje lata, prawdopodobnie nie spełnia norm ekoprojektu i to najlepszy moment, by zaplanować jego wymianę.
Zachęcamy do kontaktu. Pomożemy wybrać najbardziej optymalne rozwiązanie.

Nasza nowa realizacja: kominek w angielskim stylu: wkład na gaz ziemny lub propan/butan holenderskiego producenta Faber i portal z białego marmuru. Tego typu zabudowa jest uniwersalna: można w niej zamontować zarówno klasyczny kominek na drewno jak również kominek na biopaliwo, kominek elektryczny czy wkład gazowy (propan/butan lub gaz ziemny)

Więcej o kominkach na gaz:
http://kominki-galeria.com/oferta/kominki-gazowe/

Stylowy portal kamienny wykonany z białego marmuru.

Palenisko stalowo-szamotowe Brunner – serial Stil Kamin z szybą podnoszoną do góry.

Dzisiaj realizacja w klasycznej odsłonie – portal kamienny, w którym zastosowaliśmy palenisko gazowe – Kalfire Fireplaces – model GP 75/59F. Kominki gazowe Kalfire cechuje niezwykle realistyczna wizja ognia, niemal do złudzenia przypominająca kominek opalany drewnem. Są idealnym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie komfort użytkowania (sterowane za pomocą pilota lub aplikacji mobilnej) Na tle innych produktów w tym segmencie wyróżniają się również niskim zużyciem gazu, efektem żaru oraz wytwarzaniem iskier. Nominalna moc grzewcza prezentowanego wkładu to 8,7 kW – choć obecnie kominek to przede wszystkim niepowtarzalny klimat domowego ogniska sprawdzi się również jako dodatkowe źródło ogrzewania.

Ten sam wkład w dwóch zupełnie różnych aranżacjach. W kominku po lewej zastosowaliśmy dodatkowo masę akumulacyjną, by inwestor dłużej mógł cieszyć się zdrowym ciepłem odzyskiwanym ze spalin.

Na dobry początek tygodnia realizacja nieco inna niż zwykle. Tym razem motywem przewodnim cegła.

Kominek wykonany z wapienia wyposażony w żeliwne, rusztowe palenisko.

Hello